Březen 2008

Hodina dějepisu

26. března 2008 v 16:16 | Bětuše |  Hlášky
No ehm, tak to vypadá na normální hodině dějepisu u nás ve škole, těžká látka, že?:D
Nepovolený výlet podruhé

24. března 2008 v 18:30 | Bětuše |  Akce
Bylo to jednoho krásného odpoledne, za sebou hodina Monotónního Matematického Monologu a před sebou ZSV a pak "sexy" fyzikář, co je vždycky tak nasáčkovanej v džínech, že se prostě logicky nemůžete od onoho místa odtrhnout, ale není to pěkný pohled….eee..a zábavnej asi stejně jako jeho MFCHT..
No a před učitelkou na ZSV by si i psychouš přišel normální..pro přiblížení :je to malé, chlupaté a na sobě má růžové triko s nápisem "Love is message" a chodí to při zdi..copak to je?No tak dobře, možná svou práci jen bere zatraceně vážně a chce svůj výklad oživit o názorné ukázky vyšnutí …něco jako "psychouš v praxi"..nebo nevim…možná sem moc kritická (haha když sem psala kritická, tak se vynechala písmenko, kliknu ve wordu na automatickou opravu a napsalo mi to erotická..haha, to je vidět, na co ten Word myslí:D ) , ale ono je těžké nebýt, když máte při hodině chuť rozbít si hlavu o lavici…
Tak k věci… bylo asi takhle:
Počasí
Koukaj z lesa koukaj srnky,
rozkvetly už taky trnky.
Počasí se domluvilo,
ohromě se ochladilo.
Vyndejte zas kabáty,
co sahají na paty.
Potom, milý lidičky,
nebojte se zimičky!
HAHA..kulturní vložka..:)
A co nás může jiného napadnout, než si sbalit sakypaky a nenápadně se vytratit?I když vzhledem k tomu, že jsme celkem nepřehlédnutelné se naše nenápadnost snížila na bod mrazu.No a tak už si to smažíme ven a cestou jsme nuceny zodpovědět pár dotazů typu:
"Kam jdete, vždyť máme ještě odpoledku…?!"
Zvláštní jak se lidi ptaj na věci, které jsou zcela zřejmé…je totiž celkem nepravděpodobné, že spěcháme na toaletu ze čtvrtého do prvního patra v bundách a s batohy na zádech..
No a když už se nám konečně podaří prokličkovat a my konečně ucítíme svěží únorový smog Evropské třídy a vůni dálek, rozhodneme se vyrazit směr Petřín, protože tam už jsme dlouho nebyly.Zamířily jsme proto nejdříve na Hrajdu a zastavily se v parčíku, kdy sme se něčemu hrozně tlemily, ale už si nepamatuju, co to bylo..
Poté, co jsme došly k Letohrádku, nám došlo, že je vlastně pěkná blbost jít na Petřín přez Hrad a tak jsme sedly na 22 a jely na Újezd.Vzhledem k tomu, že Kačenka měla na nohou glády a Petřín není zrovna malý kopeček, takže jít ho v Steelkách by si vyžádalo minimálně amputaci nohy, rozhodly jsme se pro bezpečnější variantu, jet lanovkou.Kupodivu v hale žádný turisti, tak hrabošíme tramvajenky no a ta moje nikde, pak se ale rozplyne můj mlhový opar a já si vzpomenu, že nejspíš leží už měsíc v kapse u bundy jiné…no nevadí, rozhodnu se vyštrachat nějaké drobné na lístek a na zem my spadne koruna…Vtipný moment: Katuše se pro ní dobrosrdečně shýbne a začne odlupovat nějaký bílý flek a na zemi asi stejně velký jako ta koruna…To je tak, když někdo špatně vidí:D Každopádně nás to hodně pobavilo a myslím si, že ten chlápek, co kontroluje lístky z nás měl docela vítr.
Radši jsme zanechaly lanovku lanovkou a opět změnily plán.Volba padla na Národní divadlo, páč máme v plánu vydat se na nějakou slušnou hru, tak potřebujeme program, že…a krom toho nás češtinářka nedávno seřvala (no ona neřve, ona spíš jen tak zatíná zuby a zkrz ně cedí spisovné vysoce nelichotivé poznámky na naší adresu) že málo chodíme do divadla.Ne, že by nás to nebavilo, ale ono je těžké udělat si čas, když "se stačí doma jen podívat na to, co jsme probírali.." nehledě na to, že než to přečtete, je půlnoc.
Člověk by fakt nevěřil, jak je těžké sehnat program.Rozjely jsme tedy akci a zcizili takovou malou knížečku s výpisy z her a programem a nenápadně jsme si to opět odhasily pryč.
Nějak nám při tom vyhládlo, ani jsme nemusely namáhat telepatii a zamířily jsme do víru velkoměsta najít nějakou pekárnu, nebo něco podobného.
Cestou jsme musely překonat několik překážek v podobě pouličního osvětlení, jak sme byly zahleděné do programu a nedávaly majzla na cestu.Mimochodem víte, že v Anglii bylo minulý rok nejvíce poranění hlavy způsobeno při psaní smsek?Na ulici je prostě až moc nevhodně umístěných sloupů.
Nakonec se nám podařilo najít nějakou pekárnu, tak sme si koupily každá něco, co se tvářilo jako bramboráček a pak Kaču koblihu a já makovec haha.Zamířily jsme ven na lavičky, že to tam sníme, ale kousek od nás se usadil nějaký arab či co a nevypadal, že by se mu chtělo koukat někam jinam než na nás.Párkrát sme mu sice naznačily, jako ať nečumí, ale moc efekt to teda nemělo, takže se mu nakonec díky hypnóze podařilo vyštvat nás z našeho "místa na slunci".Nikdy nevíte, jestli nemá výbušninu v rukávu.(pozn.říct o mě, že jsem rasista je asi stejná blbost jako chcát na elektrický ohradník).Zamířily jsme neznámo kam a cestou ukusovaly ty bramboráčky.
"Noooooooooovy prostooor…" slyšíme už z dálky a za malou chvíli nás fakt odchytil takový malý prooostorově výrazný chlápek a úlisně se ptá:
"Slečny, nechtěly byste si koupit Nový prostor?"
To určitě, napadne mě a Katuše duchapřítomně prohlásí, že jsme právě před chvílí utratily peníze za jídlo, co právě držíme v ruce.Vypadal, celkem típle, ale pak přišel na geniální nápad a povídá:
"Tak mi dejte aspoň kousnout.."
Vynalézavý pán..nebo hodně hladový..Nicméně vydáme se dál abychom kousek opodál na Karláku narazily na kolegu..
"Nooooový prooostor.."
ozve se zas a po předchozí zkušenosti hodíme přez rameno pro jistotu pohrdlivé pohledy.
"Tak promiňte, že žiju.."
volá pan Prostor za Katuší. Asi jsme to krapet přehnaly.
Další, co nás zaujme jsou díry ve stěně kostela U parašutistů po nábojích z pistole.Ano, jsme z Prahy, ano, známe ten kostel a ano, už stokrát jsme okolo šly ale prostě nějak nás to překvapilo no:D.Po detailním prozkoumání prasklin ve zdi přejdeme ulici a zastavíme se u Erotického muzea.Skrz výlohu byla vidět pěkná řádka pozlacenejch a pokamínkovanejch sošek šlapek s roztáhlejma nohama a tak podobně.Hroznej kýč.
"Je otevřeno.." prohlásí Katuška…
"Hm.." já na to..
"Tak se pudem kouknout ne?"nadhodí Katuš..
"Hm, ani ne, kdyby tam aspoň byly chlapy…."
Nakonec se shodnem, že dávat prachy za blejskavý pornofigurky je blbost a tak vyrazíme na Anděl a cestou si zatím snažíme vyčistit zuby od toho makovce..:D
Na Andělu sem zatáhla Katuši do obchoďáku, že jí prostě musim ukázat jednu věc na tu akci co tu časem zveřejníme.
No a pak už se to zvrhlo v různý kraviny s oblečením a klobouky a naše sebezáchova klesla na bod mrazu.Takže jsme ve finále odcházely zase o kus trapnější.
Pak už jsme to pro naše vlastní dobro radši rozpustily a vydaly se každá svou cestou Katuška na tramvaj a Bětuška na bus…Uf.

Dávno?

19. března 2008 v 21:51 | Katuška |  Katuščino zlo
V zemi se válí pár stovek let,
vlastenci padlí, národa květ.
Pak přijde válka, v míru oděna,
že chtějí pomoci nese se ozvěna.

Šťastný je ten, kdo oči nemá.
Ten kdo mluví, ústa má němá.
Ta rudá špína, co se městem valí,
na zemi tu naši soudružně kálí.
Svoboda, láska, pravda a čest,
to vlajka s hvězdou nemůže snést.
Ponížený, že žiju, kde rád jsem žil,
už není pomoci, už nemám sil.

Pro Janičku

12. března 2008 v 19:17 | Katuška |  Katuščino zlo
Jde si tak ulicí,
do očí jí slunce bije.
S radostí ve tváři,
její duch v skutku žije.

Políbena pod třešní,
přivinuta s láskou.
Celý svět jak omámen,
touto něžnou kráskou.

Pitva

11. března 2008 v 18:09 | Katuška |  Akce
Ano, ano skutečná, smradlavá pitva. Jenže pouze ryby. Skalpel byl tupý, prsty nám však zůstaly. Co více uvést, kůže se stříhala, srdce oddělovalo..
Prý můžeme být rádi, ochránci zvířat nám asi dají na zadek. Zlé holčičky, pitvaly rybičky. Pro mne je to nepochopitelné, když si nesáhneš tak nevíš..pouze tušíš. Co teprve kdyby viděli to naše nenarozené miminko naložené v nálevu? Jasně, asi by dostalo umělé dýchání..
Každopádně se nám povedlo pár povedených kousků: Rozstříklé oko, klacek v žaludku, šupina v oku (neseškrabávejte to nehty..pozdě), nějak se nám ztratil plynnový měchíř, mozek byl všude..
A krev? Žádná! Co to je za rybu. Každopádně myslím, že to Tonda přežil..jmenoval se Tonda? Ještě by nám někdo mohl napsat protokol a bylo by to fajn.
- fotky časem dodáme..(snad)

Život?

7. března 2008 v 2:37 | Katuška |  Katuščino zlo
Táhne se ulicí,
jak noční smrad.
Pod lampou zářící,
dnes bude spát.

Z noci strach nemá,
a měl by proč mít.
Jeho tvář bledá,
on musí být!

Ráno je krásné,
on chtěl by snít.
Však slunce jasné,
nutí ho bdít.

Tragédie bytí,
komedie snů.
Lačni jsme ač sytí,
v běhu dnešních dnů.

Pavouk

7. března 2008 v 2:36 | Katuška |  Katuščino zlo
Jak pavouk na stěnách spřádá své sítě,
tak lidé v domovech pletou své nitě.
Každá nit slovo je a občas to i bolí,
Mluvit pouze když nám svolí.

Jak pavouk v koutě jednu mouchu zabije,
naděje na pravdu v tvém srdci uhnije.
Dnes, mluvíš pravdu a jsi lhář,
kdo by dnes odkrýval svou pravou tvář.

Jenny Nowak - Loď v písku

7. března 2008 v 2:35 | Katuška |  Recenze jinak
Pokud žijete v Čechách a zajímají vás upírské téma znát Jenny je nevyhnutelné a neomluvitelné. Osobně neznám nikoho jehož by její knihy nepohlcovali resp. nevtahovali do děje, na to je mistr. Její knížky jsou oproti běžným fantasy trochu tlustší, což mne ještě více udivuje vzhledem k tomu, že nenarazíte na suché místo, tedy na místo, kde by nebyl nějaký děj.

Nejprve na vás čeká úvod, který v podstatě můžete přeskočit, ať se autorka nezlobí, pokud vám jde pouze a jenom o četbu. Já osobně ho však doporučuji, je to zajímavý pohled na čas a nikdo vás nenutí věřit tomu, co je tam napsáno. Dozvíte se o prapodivném nálezu lodi, která zdánlivě nemohla plout a přesto na sobě měla známky bouřlivé plavby, ještě větším oříškem však je skutečnost, že byla nalezena uprostřed saharské pouště.
Děj se tedy odehrává z větší části v Egyptě, zavede nás ale také do jiné země, jiného času k jiným "lidem", pro které je telekineze a telepatie naprostou běžností. Je to doba stříbrných polobohů. Dojde však k neočekávaným událostem a jediný kdo z tohoto národa přežije se ocitá v našem čase, kde působí jak se říká jako pěst na oko.
Jako vždy je kniha plná lačnosti po krvi, pudů, smyslnosti, "erotiky", ale také vysokých myšlenek, úvah a hlavně lásky, vztahů.
A nebyla by to Jenny, kdyby vše končilo, tak nějak neurčitě..che che.
Pokud jste jako já a to vám tedy nepřeji, tak u stránek budete průběžně plakat, kňourat, slintat a mračit se. :D Nejvíc miluju, když hltám nějakou scénu a skočí mi tam jiná pasáž, to mám sto chutí nalistovat si to dopředu. Navíc ty ženy! Žádné dokonalé krásky, ani kvítka cudnosti. A kritika? Nenechá na lidských špatných vlastnostech nitku suchou a na krcích cévu plnou:D

Victoria Francés

7. března 2008 v 1:57 | Katuška |  Skříň slávy
Narodila se 25.října 1982 ve Valencii a tam také vystudovala výtvarné umění na Universidad de Bellas Artes. Insiroval jí Royo a stává se ve světě stále více slavnou. Namalovala např. Angel wings, knižní trilogii Favole a různé kalendáře. (Vše je v Čr běžně dostupné)
Dnes je spojována hlavně s gotikou (ne, nemyslím architektonický sloh středověku:D). Maluje krásné, křehké dívky s velice dlouhými vlasy, bledou pletí, dlouhými splývajícímy šaty a nechybí pořádně rozmazaná líčidla. A vše vkládá do tajemného, depresivního, ale přesto krásného prostředí starých hradů, lesů, luk, ale hlavně hřbitovů. Kdo tuto autorku zná, případně viděl některá její díla jistě ho napadlo, že dost postav z jejích maleb je podobné jí samotné.
Z výtvarného hlediska má velice dobrou a realistickou anatomii, hezké a barevně propracované pozadí. Má sklon k zkrášlování jejích slečen k panenkovské dokonalosti. Některé dívky jsou sice vyzívavé a smyslné, ale nějakou větší sexualitu a odhalená těla zde nečekejte.
Autorka osobně:
Něco málo z tvorby:

Milovnice

7. března 2008 v 1:35 | Katuška |  Mordy
Uf, och, gzzzzíí..
Je to tady. V našich hlavách se chystá zlá, krutá a krvavá pomsta. Možná nám přeskočilo, možná jsme takové od narození! Jak si kruci mohla dovolit TO.
Řeč je o naší češtinářce, ano už jsem tu psala o jejím "přednesu". Tentokrát však chci mord věnovat jí. Jejím lýtkům, jejímu sestřihu, jejím lodičkám, jejímu hlasu, jejím vtipným (ha ha) poznámkám a jejímu navážení se do Zla.
První co dnes udělala, když přišla do třídy?? "Co tam zase děláte, není hodina, kdyby jste nebyly zticha!" Né, že by tam mluvil i zbytek třídy asi jsme natřené růžovou barvou nebo co. Pak přešla ke své oblíbené činnosti, zkoušení, oblíbencům tři otázky a zbytku? To je jasné, zkoušet tak dlouho dokud nenarazí na nějakou mezírku a slastně si nenapíše za pět. Neměla jsem strach, už jsem byla zkoušená i psala test a tak si s klidem listuji časopisem, jen tak, bez komentářů. Ale nééé, to by to nebyla naše milovaná, kdyby s tím svým rozkošnickým úsměvem nepronesla: "Zase dělá blbosti, tak pojď sem Kateřino."
Jak to vypadalo na zkoušení není třeba popisovat vzhledem k tomu, že mě zkoušela ze staré látky. Dokonce není třeba dodávat, že dvě mé správné odpovědi jaksi přeslechla. Vůbec, ale vůbec neuvažujte o nějaké nedoslýchavosti, profesoři slyší všechno i kdyby už 20 let nosili naslouchátko. Každopádně jsem dostala za 4. ("Drama v této době postrádá dějovost, podstatná je myšlenka a pocity člověka, vyjadřování je metaforické"-"Špatně je to psychologické drama"...jasně, běžně se na otázku jaké změny proběhly v dramatu u Čechova odpovídá je to psychologický román, nu nic.)
Usedla jsem do lavice, nehlučně, rozzářená svým výkonem, sdělila jsem Bětušce svůj kladný postoj k té velké dámě. A v tu chvíli to přišlo, vlasy se nám naježili...uáá...přednes a navíc Nerudy. Skoro k pláči. Ještě více tím, že Prosté motivy jsem před týdnem dočetla. :( Teď je na řadě známé: co si myslíte? (To nechtějte vědět)
BINGO! Nikdo neví. Přecházíme k výkladu, tak, kdo nám řekne co se slaví na Velký Pátek? Noo, Verunka, tak to bude zajímavé. Juch, "zmrtvýchvstání". Omlouvám se, ten smích nešel zadržet. Co se to děje, proč na mě zase kouká. Samozřejmě, smích mě prozradil, vydejte mne katu, celá třída čeká, těší se na popravu. "To je fakt primitivní se takhle smát, to fakt je hloupé, jako by ses nikdy nepřeřekla, to je ubohé!" - Teď bych asi měla brečet a propadat se do studu, bohužel..

Máme jenom dvě možnosti, mlčet a trpět nebo zaútočit. (Učitelka letí ze schodů dolů, učitelka se omylem bodá o kružítko, učitelku omylem sejme tabule, učitelce hoří sukně..však to znáte) Jenže nám na vzdělání záleží a vzhledem k tomu, že je zároveň zástupkyní by to pravděpodobně byl konec.
Co z toho pro vás plyne? absolutně nic. :D Tedy krom toho, že učitelé nikdy a na nikoho nejsou zasedlí, ale to jistojistě všichni víte.

Pomsta zlu

4. března 2008 v 19:15 | Bětuše |  O nás
Tak tímto vám zlo (Bětuše) oznamuje, že dneska bylo poctěno třídní důtkou a hrozbou snížené známky z chování....Mám z toho "radost", opravdu velikou.Jo, Falešné dobro Zlu jámu kopá...
Ale neklesám na mysli, já se pomstím...Pomstychtivé zlo...hu..to zní dost strašidelně..*muhehhehe*
Přeji krásný den :D
Jo a třešinka na dortu:
Dneska ráno jdu do školy..bylo asi 8:05 a hádejte, kdo mi podržel dveře?...Sám pan Oooo Velký ředitel...tak jsem po něm hodila nevinné očko, jakože vůbec nejdu pozdě...
Ale otázka zní.................Proč se opozdil o celých 5 minut??? Žeby srážka meteoritu? Válka v Iráku? Zachraňoval snad nebohé lední medvědy před globálním oteplováním? Nebo pomáhal stařence s nůší?
*dramatická znělka*
Kdo ví....